Fındık fiyatları yükseliş bandında işlemlerini sürdürüyor. Bu yıl (2023) TMO fındık alım fiyatı serbest piyasanın gerisinde kaldı. TMO Giresun kalite için 84.00 TL/Kg, Levant kalite için 82.50 TL/Kg, Sivri kalite için 80.00 TL/Kg olmak üzere fiyat açıklamıştı. Serbest piyasada ise 100 – 115 TL arasında alım yapılıyor. Bu sezon fındık fiyatlarının 130-150TL civarına çıkacağını tahmin ediyorum. Eılbaşına Bekleyen üreticilerin yüksek fiyata fındığını satacağını tahmin ediyorum.

2023 yılı fındık ürünümüz birinci harman net 436.6 Kg geldi. 53 randıman olarak belirlenen ürünümüzü 110 TL/Kg olarak sattık. Akçaabat ilçesinde hizmet veren Trabzon Tarım Fabrika Fındık Alım Yeri müdürü Fatih Büyükaydın IBAN numaramı aldı fabrikaya bildirdi fabrika da kısa bir zaman sonra ürünümüzün bedelini banka hesabıma EFT yaptı. Güzel bir sistem ben beğendim enazından üzerimizde fazla nakit taşımamış oluyoruz.

Yıllık emeğimiz ürünümüz fındığımızın en iyi şekilde satışını yapmak için ilk baş vuracağım yer Trabzon Tarım Fabrika Fındık Alım Yeri müdürü Fatih Büyükaydın tavsiyeleri doğrultusunda ürünümün satışını yaparım, herkese de tavsiye ederim. Hayırlı satışlarınız olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir