Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Kurucu Başkanı

1976 Model 4X4 DESETO S 100 Kamyonet almıştık. Aracı kullanmak için köyümüzden şoför Muharrem UĞURLU’yu aylıkçı olarak çalıştırdık. Hem aracı kullanıyor hem de bize şoförlük öğretiyordu.

Bir gün arabamız arıza yaptı tamir için Trabzon Değirmenderede Büyük Sanayi sitesine gittik. Şoförümüz Ekrem ustaya gidelim dedi ve öylece Ekrem Gürdoğan usta ile tanıştık. Arabacılık yaptığımız yıllarda ustamız hep Ekrem Gürdoğan olmuştur.

İşte o Ekrem ustanın oğlundan biri Ahmet Hamdi GÜRDOĞAN dükkanda motor tamirciliği yapıyordu. Dost olmuştuk. Tamirhanenin iyi işi vardı sanırım 5 kişi çalışıyordu. Ahmet samimi güler yüzlü insanlarla iyi iletişim kuran sevecen bir kişiydi. Arabacılığı bıraktıktan sonra uzun yıllar görüşemedik.

Ahmet Hamdi Gürdoğan Trabzon iş dünyasının önemli isimlerinden biri oldu

Ahmet H. Gürdoğan halen Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Başarılar dilerim.

Arabacılığı bıraktıktan sonra KTÜ Farabi Hastanesinde memur şoför olarak çalışmaya başladım. Birgün tesadüfen usta Ekrem Gürdoğan‘ın Farabide yattığını gördüm. Durumu iyi idi, “bizim Ahmet yatırdı beni” dedi kısa bir sohbet ettik. Son görüşmem o oldu. Vefat ettiği haberini büyük üzüntüyle duydum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir