ALTAT EKMEK FIRINI AYDINLIKEVLER MAHALLESİ TRABZON
İrfan PİYALEOĞLU

Hasanpaşa Cad. Aydınlıkevler Mah. No.65 Trabzon
Altat Fırın Telefon 0462 2238602 GSM: 0533 6659939

İrfan Piyaleoğlu – Yusuf Piyaleoğlu

Mahallemizi mahalle yapan hijyenik fırın Altat Ekmek Fırını

Trabzon Aydınlıkevler Mahallesinden aldığımız yeni evimize  11.11.2012 tarihinde taşındık. İlk fırıncı İrfan Piyaleoğlu ile tanıştım sohbet ettik. Güler yüzlü mütevazi bir insan. Neden bu mahallede fırın açmayı düşündün nasıl oldu diye sordum. “Bir fırıncı arkadaşımın önerisiyle hiç aklımda olmayan bu fırıncılık işine girdim 2007 yılında bu fırını açtım ve açtığım yıldan beri aynı usta ile çalışıyorum. Tabi ki bir risk vardı hatta bir çok kişi batırırsın fırın açma diyenlerde oldu ama ben kararlıydım fırını açtım. Başlarda sıkıntılarda oldu ama özveriyle çalışarak bu günlere geldik, şükürler olsun”dedi.

Abartmıyorum gerçekten de Altat Fırını Ekmeği daha pişkin, daha lezzetli, Kepek ekmeği, mısır ekmeği, tava ekmeği , tekli ekmek, çiftli ekmek her çeşit ekmek her ebatta ekmek günün her saatinde sıcak taze olarak müşterilerine sunuyor. 

Müzik hayatıma son verdim Aktif Ticari Hayatıma başladım

Altat Ekmek Fırını sahibi İrfan Piyaleoğlu’nun müzisyenlik yapan çocuğu Yusuf Piyaleoğlu şöyle dedi: “Cihazlarımı klavyeden kolona kablodan mikrofona satıp müzisyenlik hayatıma son verdim. Babam 15 sene önce bu fırını açtığında çocuktum ayaklarına dolaşıyordum her aşamada beraberdik ve 15 sene geçti bugün bana bu kadar yetki ve imkan verdiğin için Rabbime binlerce kez şükürler olsun..Aktif ticaret hayatıma başlamış bulunuyorum…ve yakında Allah’ın izni ile yeni girişimlerimiz olacak Rabbim seni başımızdan eksik etmesin Babam. ELHAMDÜLİLLAH” (12 Mayıs 2022)

 

Bazen mısır hamurunu yoğurup veriyoruz fırına çok güzel pişiriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir