Tüm çocukları hastane kapısında endişeyle bekledik

Babam kolay kolay hastayım demez.

Babam 19.07.2022 Salı günü sabah saatlerinde telefonla aradı “Ali oğlum kulağım ağrıyor” dedi. Yanına vardığımda genel durumu iyi sadece kulak ağrısı şikayeti vardı. Aracımızla hemen Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesine gittik. Acilden giriş yaptık muayene olduktan sonra korona virüs (PCR) testi yaptırdık sonuçlar yarın çıkar dediler.

Öğle saatlerinde eve gelirken tedbirimizi alarak Akçaabat’ta birer haşlama yiyelim dedim babam haşlamanın suyunu içti etinden hiç yiyemedi. Bir tuhaflık olduğunu hissettim ama boğazımda sorun var demedi canım çekmiyor iştahım yok gibi bir şeyler söyledi. Verilen ilaçlarımızı aldık kendisini köyde eve bıraktım.

Akşam saat 19:00 gibi tekrar telefonla aradı bu sefer sesi değişmiş zor konuşuyordu. “Kulağımın ağrısı kaldı şimdi boğazım kitlendi bir damla su bile içemiyorum” dedi. Hemen yanına vardım sabahki babam değildi gözünün feri gitmiş konuşamıyordu 112 Acil Çağrı Merkezinden ambulans talep ettik bir saat olmadan ambulans geldi. Hastayı Trabzon Fatih Devlet Hastanesine götürüyoruz dediler ve köyden hareket ettiler bizde kardeşim Hüseyin ile birlikte aracımızla ambulansı takip ettik.

Fatih Devlet Hastanesi babamı kabul etmedi

Fatih Devlet Hastanesi babamı kabul etmeyince ambulansla birlikte Trabzon Kaşüstü Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesine gitmek üzere yolumuza devam ettik. Kaşüstü Devlet Hastanesinde gerekli tetkikler yapılırken babamın PCR test sonucunun Pozitif olduğu açıklandı. Zaten tahmin ediyorduk. Filmler çekildi virüsün ciğerlerine inmediği bize söylendi ve ilaçlı bir serum takıldı serum bitince reçete yazılarak saat 03:30 sıralarında taburcu edildi eve gönderdiler.

Üç Dört gün içinde virüs semptom belirtileri gören temaslılar test verecek

Babamın boğaz ağrısı durumu iyiye gidiyor. Korkuttun hepimizi baba geçmiş olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir