Ali Kemal Bayır’ı öldürüp fındık bahçesine attılar

KANDIRA BALLAR MAHALLESİNDE CİNAYET

Kandıra Ballar mahallesinde 06.10.2021 günü meydana gelen olayda Selman Bayır’ın inşaatlarda çalışan sıvacılık yapan oğlu Ali Kemal BAYIR fındık bahçesinde yol kenarında bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

Ballar Burmageçit mevkisinde fındık tarlasında hareketsiz halde yatan bir kişi gören vatandaşlar, durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, vücudunda bıçak darbeleri bulunan Ali Kemal Bayır’ın hayatını kaybettiğini tespit etti.

Ballar köyünde herkes tarafından sevilen bir kişi olarak tanınan 35 yaşındaki Ali Kemal Bayır‘ı bıçak darbeleriyle öldüren Salih Bayraktar’ın köyde sıvacılık yapan oğlu Özgür BAYRAKTAR jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Suçunu itiraf eden ve Ali Kemal Bayır‘ı öldüren Özgür Bayraktar‘ın sorgusu devam ediyor. Ali Kemal Bayır’ın 35 yaşında ve bekar olduğu ifade edildi.

CİNAYETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ

Ali Kemal Bayır’ı bıçaklayarak öldüren kişinin akrabası (Teyze oğlu) Özgür Bayrakdar olduğu ortaya çıktı.

Olayla ilgili öğrenilen bilgilere göre 06.10.2021 günü akşamı Beşiktaş – Trabzonspor maçını seyrettikten sonra dayısının evine giden teyzesinin oğlu Ali Kemal Bayır’ı evine dönüş yolunda kalbine ve boğazına attığı bir çok bıçak darbesi ile öldürdüğü öğrenilen Özgür Bayrakdar jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. 35 yaşındaki 2 çocuk babası Bayrakdar cinayeti kuzenini ayrıldığı eşi ile ilişkisi olduğu için öldürdüğünü iddia etti.

Özgür Bayrakdar tutuklanarak cezaevine gönderildi

Özgür Bayraktar’ın jandarmadaki ilk ifadesinde, “Ali Kemal Bayır’ın eşim K.B. ile ilişkisi varmış. Bunu telefondaki mesajlardan öğrendim, daha sonra cinnet getirip cinayet işledim” dediği belirtildi.

Kocaeli’de aralarında çıkan kavgada kuzeninin ölümüne sebep olan sanığın yargılanmasına 8 ay sonra başlandı.

Eşine arkadaşlık isteği gönderdiği için kuzenini öldürmüş

Savunması için söz hakkı verilen sanık, “Maktul, eşimle boşanma aşamasında olduğumuzu duyunca eşime arkadaşlık isteği ve mesajlar yollamış. Eşime istek atmasından ve kızımın etrafında bulunmasından rahatsız oldum. Aramızda çıkan bıçaklı kavgada bu olay meydana gelmiştir, bilerek yapmadım” dedi.

Hakkında “kasten öldürme” suçundan dava açılan sanığın, Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Salonda taraf avukatları hazır bulunurken, tutuklu sanık  ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Savunması için söz hakkı verilen sanık, “Olay tarihinde eşimle boşanma aşamasında olduğum için kendisi babasının evinde kalıyordu. Maktul Kemal’in sık sık kayınbabamın evine gittiğini çocuklarımdan duyuyordum. Biz evlenmeden önce kendisi, benim eşimle görüştüğüne dair dedikodular çıkarmıştı. Bu olaydan 3 yıl önce Kemal benim eşime sosyal medya üzerinden arkadaşlık isteği yollamıştı. Boşanma aşamasında olduğumuzu duyunca da tekrar eşime arkadaşlık isteği ve mesajlar yolladığını eşim bana söyledi. Eşime istek atmasından ve kızımın etrafında bulunmasından rahatsız oldum. Ben kızıma mesaj atarak Kemal’den uzak durmasını söyledim” dedi.

“Bıçağı çıkarıp rastgele birbirimize salladık”
Olay gününü anlatan sanık şu ifadeleri kullandı:
“Çocuklarımı izlerken yoldan bana doğru Kemal’in geldiğini gördüm. Kemal de beni gördü ve ürktü. Kendisine, ‘Benim eşime nasıl mesaj atarsın?’ diye sordum ve hakaret ettim. Üstüme saldırdı ve göğsüme bıçak sapladı. Gece karanlığında olduğu için ilk başta bıçağı fark etmemiştim. Ben de gece sokak hayvanlarından kendimi korumak için bıçak taşıyordum. Bıçağı çıkarıp rastgele birbirimize salladık. Kemal yaralandı ve koşarak uzaklaştı. Ben yaralandığını fark ettim ancak koştuğu için öldürücü bir darbe olduğunu düşünmedim. Panikleyerek eve gittim ve bir süre oturdum. Sabah olduğunda Kemal’in öldüğünü babam bana söyledi. Ben olay yerine Kemal’i öldürmek amacıyla gitmedim, isteseydim daha önce yapabilirdim. Tesadüfen karşılaştık, üzerime atılı suçu kabul etmiyorum, tahliye ve beraatimi istiyorum”

“Kemal’in okuma yazması yok”
Söz hakkı alan maktulün ağabeyi Ferat Bayır, “Sanık, 2017 yılında benim yanıma gelerek Kemal’in eşine sosyal medyadan arkadaşlık istediği gönderdiğini söyledi. Ben de sanığa Kemal’in okuma yazmasının olmadığını, bir yanlışlık olabileceğini ancak kendisini uyaracağımı söyledim. Sanıktan şikâyetçiyim, en ağır cezayı almasını istiyorum” şeklinde konuştu.

“Kemal’in bana ve çocuklarıma rahatsız edici bir davranışı olmadı”
Sanığın eşi M.B. ise “Eşim ile boşanma aşamamız devam ediyor. Kemal’in bana sosyal medya üzerinden arkadaşlık isteği gönderdiği hususu doğrudur. 2 kere bana istek gönderdi. Eşime, Kemal’in bana arkadaşlık istediği gönderdiğini söylemedim. Kemal’i sosyal medyadan engellediğim için eşim bunu telefonumdan fark etmiş. Olaydan 1-2 ay önce tekrar arkadaşlık istediği gönderdi. Olayı gerçekleştirdiği gün Kemal’in babamın evine geldiğinden haberdar değildim. Kemal’in bana ve çocuklarıma rahatsız edici bir davranışı olmadı” ifadelerini kullandı.

Tutukluluk haline devam
Mahkeme heyeti, eksik delillerin toplanılması, dinlenmeyen tanıkların gelecek celse hazır edilmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir