KTÜ Farabi Hastanesi emekli doktorlarından Prof. Dr. Ali BAKİ Tenis Turnuvasında şampiyon oldu.

World Medical Tennis Society (WMTS) tarafından gerçekleştirilen, her sene farklı bir ülkenin ev sahipliği yaptığı Elit Tenis Turnuvası ve Kongresi’nin 50’nci yıl buluşması Antalya’da yapıldı.

İlk kez Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı ve Serik İlçesi Belek turizm merkezinde bulunan Megasaray Tenis Akademisi kortlarında düzenlenen turnuvaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında olmak üzere 18 ülkeden toplam 180 doktor ve diş hekimi katıldı.

TURNUVAYA KATILAN ÜLKELER

 1. ABD,
 2. Almanya,
 3. Avusturya,
 4. Çek Cumhuriyeti,
 5. Endonezya,
 6. Hırvatistan,
 7. İran,
 8. İsveç
 9. İtalya,
 10. Letonya,
 11. Litvanya,
 12. Macaristan,
 13. Norveç,
 14. Peru
 15. Polonya,
 16. Romanya,
 17. Rusya,
 18. Slovakya
KTÜ Farabi Hastanesi emekli doktorlarından Prof. Dr. Ali BAKİ Tenis Turnuvasında rakiplerini yenerek finale kaldı, finalde Romen rakibi karşısında da galip gelen Prof.Dr.Ali Baki Şampiyon oldu. Kupa töreni 15.10.2021 günü yapılacak.

Şampiyona kadınlar ve erkeklerde bireysel tekler ve çiftler, ülkeleri temsilen milli takımlar tekler ve çiftler olarak gerçekleştirildi.

Türk doktorları son 5 yıldır Hollanda, Peru, Çekya, Malta ve Litvanya’daki organizasyonlara katılım sağladı.

Turnuva hakkında gazetecilere bilgi veren WMTS Genel Sekreteri Letonyalı Egils Valeinis, 50. yıl buluşmasının Türkiye’de olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Antalya’da tesislerin ve havaların çok güzel olduğuna vurgu yapan Valeinis, koronavirüs tedbirlerine uygun olarak turnuvayı düzenlediklerini söyledi. Organizasyonu Türkiye’de yapmalarının sebebini açıklayan Valeinis, “Türkiye’de çok güzel tenis tesisleri ve oteller var. Ortam çok güzel, hava çok güzel. Burada olmaktan çok mutluyum” dedi.

Turnuvanın Türkiye Başkanı Afşin Yaveri ise “Çok başarılı bir organizasyona imza atıyoruz. Bu organizasyonu Türkiye’ye getirmek için çok uğraştık. Bu tür turnuvaları daha da sıklaştırmamız gerekiyor. Bu organizasyon doktorlar ve diş hekimlerinin bulunduğu bir topluluk.
Her yıl başka bir ülkede düzenleniyor. Bu hem tıp kongresi hem de tenis turnuvası. Gündüz tenis oynuyoruz, akşam saatlerinde de kongre safhasına geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir