Bu kamerayı 1988 Yılı Temmuz ayında Akçaabat’ta Barbaros Kaya’dan satın almıştım. Sony Betamovie CCD Model BMC-550 Betamax kamera sadece kayıt yapardı, video izleme özelliği yoktu.
Sony NP 11 Bataryası yaklaşık 30 dakika çekim yapardı. Eğer çekimde yakınlaştırma uzaklaştırma Zum yapmazsan çekim süresi biraz daha uzardı.
Omuzda rahat çekim yapılabiliyordu. 1987 Yıllarında Türkiye’de Betamax Video kasetler daha çok kullanılıyordu. Kayıt yaptığım kasetleri video cihazında PAL renkli anında izleniyordu. Çoğu düğün salonlarında kamera yoktu bir çok düğün salonlarında video çekim yaptığım olmuştur.
Işığı az olan alanlarda çekim yapmazdı ortamı aydınlatmak için Yüksek Watt Projektör ışık kullanırdım. Flectalux XM 16 reflecta 2000W spot ışığı almıştım.
Betamax sistemlerde kaseti geri sararken video kafası aşınıyor bu sebepten kasetleri geri sarmak için ayrı bir cihaz almıştım.

Daha sonra cep telefonlarının video çekmeye başlamadığı yıllarda Kamerayı orijinal kutusuyla KTÜ Farabi Hastanesinde mesai arkadaşım Teknisyen Hikmet Bayraktar’a sattım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir