Ön belirti olmadan aniden başım döndü ayakta duramadım bayıldım düştüm.

Soğuk algınlığı gibi bir rahatsızlığım vardı 27.01.2016 günü aile hekimine gittim KREVAL FORTE 15 MG/5 ML SURUP 100 ML, CEMPES 300 MG 10 KAPSUL, A-FERİN FORT FİLM TABLET ilaçları kullanmaya başladım. Sabah kalktım (28.01.2016) kahvaltı yaparken baş dönmesi oluştu masadan kalktım elimde çay bardağı direnmeye çalıştım ama maalesef bayıldım düştüm. Oğlumun ifadesine göre 2 dakika kadar şuurumu kaybetmişim.

İlk müdahale yapılarak çağırılan 112 ambulans ile Trabzon Fatih Devlet Hastanesi acile gittim. Düşme esnasında başımı mutfak dolap çekmecesine vurmuşum MR çekildi diğer tetkikler yapıldı her şey normal çıktı.

Acil serviste 5 saat kadar müşahede gözlem altında kaldım, Acil doktoru Kardiyoloji servisinde muayene olmamı tavsiye ederek beni taburcu etti.

Bir gün önce aile hekiminin verdiği ilaçları kullanmayı bıraktım, o ilaçların yan etkisinden bayıldığımı düşünüyorum ama belki de altta yatan başka bir nedeni de vardır. Kendimi iyi hissediyorum halen de kardiyoloji servisine gidip muayene olmadım. Pandemi olayı normale dönsün nasip olursa kontrol olmayı düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir