Ak Kardeşler, Akçaabat Eskiköy Kemerli Mahallesinde 30 yıl önce yapılan tek kat baba evini yıkarak yeni modern ev yapmayı planlıyorlar.

​Köyde yaşamayı hayal edenler için eski köy evlerini yenileme fikirleri unsurların başında gelmektedir. Köyde yaşamanın avantajları ve yaşam maliyetinin düşüklüğü yanında doğal bir yaşam imkanı köy evi sahibi olmanın yollarını açmaktadır.

Köyde bir evim olsun, mimarisi ve dokusu ile tam bir köy hayatını yaşayayım diye düşünüyorsanız planlı projeli güzel bir ev yapmanızı tavsiye ederim. Biz öyle yaptık.

Doğallığı ile ön plana çıkan köy evleri modelleri arasından birini seçebilir veya kendinize has bir köy evi tasarlatabilirsiniz.

Örneğin böyle bir ev tasarlayabilirsiniz

Köy hayatının kendine has bazı zorlukları var ama doğayla iç içe mütevazi yaşam heyecan vericidir.

Zekayi AK “Rahmetli babamın 30 yıl önce yaptırdığı tek kat ev artık yeterli gelmiyor mecburen yıkıp kullanışlı yeni modern ev yapmak istedik” dedi.

Köy yaşamı, köy hayatı hepimizin şehirden kaçmak için can attığı bir yaşam tarzıdır. Köy evleri ve dokusu insanı köye çeken ve köy yaşamına özendiren unsurların başında gelmektedir.

Ev yıkıldı, yeni ev için mekan yeniden açıldı

Merkezi yerlerde oturmanın pek çok avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Hafta sonu tatillerde yaz aylarında fırsat buldukça köydeki evde yaşamayı şahsen tercih ederim. İnşaat yapanlara kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir