1972 Yılında başladığımız Çarşıbaşı Ortaokulu’ndan 1975 yılında mezun olduk. Hep aynı sınıfta idik, son sınıfta ise aynı sırada oturduk. En arka sırada.

Benim boyum kısa idi hep önlerde otururdum 3. sınıfta Aydın “Ali gel benim yanıma” dedi. Ve en arka sırada ikimiz oturduk. Aydın biraz deli-dolu idi sınıf başkanı, sınıf öğretmeni yer değiştirmemize bir şey demediler. Güzel bir Ortaokul arkadaşlığımız olduğunu anımsıyorum.

Ben Trabzon Ticaret Lisesine devam ettim, Aydın bazı talihsizlikler yaşadı uzun yıllar görüşemedik. Sonra sosyal medya vasıtasıyla kendisine ulaşmıştım, görüşürdük. “Ali sen Ticaret Lisesinde okudun ben ise, Taş Medresede..” diye espri yapardı. İyi kalpli bir arkadaştı çok üzgünüm.

Şeker Hastalığı ve Kalp sorunları vardı. Trabzon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyordu.

Bu sabah (31.01.2022) saat 10:00 Sıralarında kalp krizi organ yetmezliği sebebiyle hayata veda etti. Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.

Aydın Akyazı’nın cenazesi yarın 01.02.2022 günü Çarşıbaşı Salova Mahallesi Kıran Camisinde kılınacak öğle namazdan sonra aile kabristanlığına defnedilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir