Seyit Doğan’dan aldığım Oskar Elektrikli Battaniye

Kış aylarında elektrikli battaniye kullanıyorum siyatik, romatizma, soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıkların tedavisinde elektrikli battaniye kullanımını tavsiye edilmektedir. Ayrıca elektrikli battaniye yatak ve yorgandaki rutubeti yok eder. Bu suretle sağlıklı ve rahat bir gece geçirmenizi sağlar.

1970 ve 1980’li yıllarda halı, battaniye arabalara doldurulup genellikle de köylere satış yapılırdı. Benim de minibüsüm vardı bir kaç yıl aracımla halı, battaniye perde satışı yaptım. Karadeniz bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesi illerinde köy köy dolaştık satış yaptık. Kamu kurumunda memuriyete başlayınca minibüsle halı, battaniye perde satma işini bıraktım.

Amca oğlu Salih Bayır, Seyit Doğan’ın minibüsüyle halı, battaniye pazarlama işine devam ettiler. Bir gün köydeyim benim eve geldiler Seyit “Ali sana da bir şeyler satalım”dedi. Bende “bir elektrikli battaniye alalım madem”dedim. 1980’li yıllardı. İşte o Oskar Elektrikli battaniye halen faal, bir tane yedek alayım dedim ama aynı marka bulamadım. İnternetten araştırarak aldığım battaniye üreticisini buldum “Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim kardeşim üretim yapmıyoruz firma kapandı” cevabını aldım.

Benim beklentim doğrultusunda Oskar Elektrikli Battaniye kaliteli bir üründü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir