Yaptığımız eve AGT Flooring marka model AGT PARKE 191X1200X8mm TİBET PRK902 EFFECT AC4 32. SINIF Laminat Parke döşettik.

Parke uygulama talimatı

 1. Parke döşenecek zemin kuru olmalı, rutubetten arındırılmalıdır.
 2. Duvar ile parke arasında 15mm boşluk bırakılmalıdır.
 3. Süpürgelikler parkeye kesinlikle çivi ile çakılmamalıdır, süpürgelikler doğru açı verilerek sabitlenmelidir.
 4. İki parke elementinin kafa bileşimleri arasındaki mesafe minimum 40 cm olmalıdır.
 5. Döşeme yapılan alanda parke panellerinin boyuna maksimum 10 m, enine maksimum 8 m olacak şekilde döşeme yapılmalıdır.
  Bu ölçülerden büyük alanlarda geçiş profilleri kullanılmalıdır.
 6. Montajı yapılacak ürünlerin, paket üzerindek parti numarası kontrol edilmelidir. Birbirini takip eden işlerde, üretim
  tarihleri ve parti numaraları takip edilerek ürünler kullanılmalıdır.
 7. Parke yüzeylerinin temizliği nemli bez ile yapılmalıdır.
 8. Tekstil malzemesi (halı, kilim vb.) olan zeminler, tuvalet, banyo gibi ıslak zeminler ile betopan ve mermer yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.
 9. Döşeme yapılacak ortamın sıcaklığı min. +18 C° zemin sıcaklığının min. +15 C° olmalıdır. Döşeme yapılacak ortamın nem oranı max. %75 olmalıdır.
 10. Boru geçişlerinde boruların konumlarını ölçerek belirleyin ve kaplama elemanları üzerinde kenar derzini de dikkate alarak
  işaretleyiniz. Delikleri boru çapından en az 30 mm fazla olacak şekilde açınız. Kaplama elemanını deliklere 45 derece açıyla yaklaşarak kesiniz. Kesip çıkardığınız parçayı yerine uydurup tutkallayınız.
  11.Yerden ısıtma sistemi kullanılacak ise, mutlaka döşeme yapmadan önce uzman görüşüne başvurunuz.
 11. TS EN 13329 Uluslararası standartları gereği kutu üzerinde belirtilen parke elementi kalınlığının maksimumum kalınlığı ile minimum kalınlığı arasında en fazla 0,5 mm kadar değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir