Prof. Dr. Nafiz Uluutku (1939 – 2023)

Prof Dr Nafiz ULUUTKU hocamız hakka yürüdü.. Melekler yoldaşı olsun..

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde çalışarak emekli oldum. Nafiz hocam Farabi Hastanesi Başhekimi olarak görev yapıyordu. Çok cana yakın esprili bir insandı. KTÜ Dahili Tıp Bilimleri Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı görevini de yürüttü. 01/10/1999 tarihinde isteğe bağlı emekli olmuştu.

Sosyal medya aracılığıyla iletişimimiz vardı. 20.4.2023 tarihinde “Uzunca bir zaman, RAMAZAN BAYRAMımız ve 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMımızı bu ayki gibi bu kadar yakın olarak kutlamamız olmayabilir, her iki Bayramımızı candan kutluyorum tüm sevenlerimle beraber, nice yıllar kutlamak nasip olsun tüm MİLLETİMİZE İNŞAALLAH. Amin. Selamlar, saygılar ve sevgiler hepinize” diye paylaşım yapmıştı.

07.04.2023 tarihinde paylaşımını okuyunca çok üzülmüştüm
“Her yıl Nisan Ayına geldiğimizde ben çok sevinirim. Zira, 15 Nisan 1939 da doğmuşum. 05.Nisan.1976 da Nöropsikiyatr Uzmanı oldum. Yine 15 Nisan 1983 de Doç.Dr.oldum.Yine bu ay ve yıl içinde doğan beş gün küçük Eşim İle evlenmişim. Her şey güzel.Bu yıl Nisan Ayı başında da, yani 01/07 Nisan Kanser Haftasına da, Adenocancer (sağ akçiğer) olduğumu öğrendim. Sevgili Meslektaşlarım (İki Oğlum ve muayene eden, Bolu ve İstanbul daki meslektaşlarıma ve yardımcılarına candan çok teşekkür ediyorum ayrı ayrı, isimlerini daha sonra sayacağım. 06.Nisan.2023 de ilk Radyoterapi tedavimi aldım, bu gün ikincisini aldım. Tedaviyi yapan ekibede candan teşekkür ediyorum. Sağolunuz, varolunuz. Bu seneki Nisan ayını da böyle karşıladım. Umutluyum, mutluyum sizlerle olduğum için. Selamlar, , Saygılar ve sevgiler hepinize”

Her yönüyle örnek bir insandı ruhu şad olsun, Allah rahmet eylesin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir