KTÜ Farabi Hastanesinin eski personellerinden, KOÜ Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yunus Taş, Covid-19 Korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Yunus TAŞ Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi bölümünden 1985 yılında mezun olduktan sonra, Necmettin BÜYÜKBİNGÖL, Sebahattin EYÜBOĞLU ile aynı dönem 1987 yılında Farabi Hastanesinde göreve başlamıştı, Nöbetçi Müdür olarak görev yaptılar, bir yandan da eğitimlerine devam ediyorlardı. O yıllarda Farabi Hastanesi Başmüdürü Halit APAK idi.

Ben nöbetçi şoför, Yunus Taş Nöbetçi Müdür olarak aynı günlere denk gelen nöbetlerimizde Farabi Hastanesinde birlikte görev yaptık. Titiz görev anlayışı vardı. Bir gün “Ali Bey, araç görevlendirme belgelerini imzalamak için gecenin herhangi bir saatinde bana getirebilirsin, ben nöbetlerimde uyumam her an kapım açıktır” demişti.

1995 yılları Başmüdür Halit APAK Kocaeli Üniversitesine çeşitli kadrolarda personel gideceğiz dedi. Halit Apak Mütevazi çok iyi bir idareciydi, insandı. Memuriyetimde çok üzüldüğüm andı o gün. Hocam “Siz giderseniz buranın tadı kaçar” dedim. “İstersen sen de bizimle gelebilirsin” dedi. Neticede Baş müdürümüz Halit APAK ile Doktorlardan, Hemşirelerden ve diğer kadrolardan oluşan bir çok personel Kocaeli Üniversitesi’ne atandılar. Yunus TAŞ da o dönem (1995) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine araştırma görevlisi kadrosuyla atandı.

Yunus Taş 2003 yılında Yrd. Doç. 2013 yılında da Doçent olmuştu.

KOÜ Tıp Fakültesi hastanesi Başmüdürü Halit APAK yaş haddinden 2016 yılında emekli olunca boşalan Başmüdürlük görevine 2016 yılında Yunus TAŞ atandı.

Bir dönem Başmüdür olarak görev yapan Yunus TAŞ KOÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atanmıştı.

Dr. Yunus Taş, 4 Ocak 2021 günü korona virüs teşhisiyle KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı. Tansiyon rahatsızlığı vardı yüksek yoğunluklu oksijen tedavisi uygulandı. 8 Ocak 2021 tarihinde durumu ağırlaşan Taş, yoğun bakım ünitesine alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Prof. Yunus Taş hayatını kaybetti. 11.01.2021 Cenazesi Kent Mezarlığında toprağa verildi.

Prof. Yunus TAŞ evli ve iki çocuk babasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir