OKUL YAPILAMAYAN ARSAYA ÇOCUK PARKI YAPILDI

Yıllar önce Çarşıbaşı Taşlıtepe, Serpil, Veliköy Akçaabat Sarıca, Eskiköy Karpınar mahalleleri muhtarlarının olurlarıyla İlköğretim Okulu yapılması için alınan arsaya okul yapılamayınca atıl durumda kalmıştı. Söylentiye göre bütün köyler kabul etmiş Karpınar köyü muhtarlığı o mevkide okul yapılmasını istememiş ve ihale aşamasına gelen proje Akçaabat’ın başka bir köyüne uygulanmış.

Atıl durumda olan arsa düzenlendi açık alanda kır düğünleri yapılıyor. Alanın bir bölümüne Çocuk parkı ekipmanları kuruldu. 05 Eylül 2023. Zemine darbe emici esnek özellikli travmatik yaralanmaların etkisini azaltabilen kullanışlı bir kaplama olsa çok iyi olur.

03 Nisan 2021 tarihli Eskiköy sorunları ve çözümleri başlıklı yazımda çocuk parkı ihtiyacını dile getirmiştim. Çocuklarımıza eğlenceli vakit geçirebilecekleri yeni yaşam alanları oluşturmak takdire değer emeği geçenlere buradan teşekkür ediyorum.

Park Ekipmanları:
Kare Çatı
Merdiven,
Merdiven korkuluğu
İkili salıncak
Düz Kaydırak
Helezon kaydırak
Metal tahterevalli

Eskiköy muhtarı Yusuf Sevim “Akçaabat Belediye Başkanlığından çocuk parkı talep ettim ihale usulu bu park yapıldı, zemine bir kamyon kum dökülmesi lazım” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir