Eskiköy’de komşum Ali Kemal ÇEVİK babasının hastalığı nedeniyle Akçaabat Orta Mahalleye taşındılar, çok sevdiği kedisini de beraberinde Akçaabat’a götürdü. Henüz uç gün olmuştu ki 2018 yılbaşı günü kedi Akçaabat Orta Mahallede evi terketti 07 Ocak öğle saatlerinde kedi köydeki evlerinin kapısında görüldü. Ali Kemal ÇEVİK durumdan haberdar edilince Akçaabat’tan gelerek kedisini alıp tekrar Akçaabat Orta mahalledeki evine götürdü.

Kedi.jpg (87.35 KiB) 2974 kere görüntülendi

Evinden onlarca kilometre uzaktaki yerden tekrar eski evine dönen kediye tanık olan bu olayı yaşayan var mı bilmiyorum ben şimdi tanık oldum.

Kedilerin kokularıyla birkaç km. alanı işaretleyerek bizden farklı olarak koku hafızaları olduğu için evlerinin yolunu bulabiliyorlarmış.

Sonra bilim adamları biraz daha mesafeleri uzatalım bakalım ne oluyor demişler ve kedileri şehir dışına kadar götürüp orada bırakmışlar. Görsel ve koku hafızasının işe yarayamayacağı bu testten de kediler başarı ile çıkmışlar ve evlerine ulaşmışlar. Bunun açıklaması ise kedilerin gündüz güneşin gece de ay ve yıldızların konumuna bakarak yönlerini buldukları şeklinde olmuş.

Tabii bu durumda bilim adamlarının meraklarını gidermemiş ve Alman bilim adamları testleri iyice zorlaştırmışlar. Sahiplerinden izin alınarak evlerinden alınan kediler gökyüzünü göremeyecekleri üstü kapalı bir kamyonetle şehir dışına çıkarılmışlar. Yolculuk boyunca olabildiğince dolambaçlı yollardan geçerek kedilerin kafaları karıştırılmaya çalışılmış. Şehir dışında kedilerin getirildikleri yer de oldukça ilginç. Çünkü burası bir labirent. Labirentin küçük bir özelliği daha var. O da kediler gökyüzünden yön bilgisi alamasınlar diye üstü tamamen kapalı. Sonuç, tabii ki kediler galip ve arkadaşlar tekrar evlerinin yolunu buluyorlar. Bilim adamları bu durumu da, kedilerin araba ile seyahat ederlerken bilinmeyen özel yetenekleri ile bir harita çıkarttıkları onu kullandıkları yönünde olmuş.

Seyahat boyunca kedilerin oluşturdukları varsayılan haritanın yapımını engellemek. Bunun içinde yapılacak tek şey var, kedilerin anesteziye alınması. tahammül sınırlarını zorlayan bu testte Amerikalı bilim adamları, Almanların yaptığı zorlu labirent testine ek olarak kedileri uyuttuktan sonra evlerinden alıyorlar ve aynı testten geçiriyorlar. Yok o kadar da diyeceksiniz ama sonuç bunda da değişmiyor kediler tekrar galip. Bu testin açıklaması da kedilerin sahip oldukları varsayılan enerji ve elektromanyetik alan sayesinde olmuş. Bu gücü bir nevi biyolojik bir pusula gibi kullandıkları ve yönlerini bu şekilde buldukları düşünülüyor.

Bilim adamlarıyla kedilerin mücadelesi burada da bitmiyor. Yenilen bilim adamı teste doymaz mantığı ile bir test daha yapılıyor. Madem kedilerin pusulası var diyen hain bilim adamı J onu bozmanın en kolay yolunu bulmakta zorlanmıyor. Mıknatıs. Evet vücutlarına mıknatıs bağlanan kedilerin artık yönlerini bulamadıkları ve yapılan çok daha kolay testleri geçemedikleri gözlemleniyor.

Zaman zaman bizi kızdıracak boyuttaki bu kedi ve bilim adamı mücadelesinden ortaya çok önemli bir sonuç çıkıyor. O da kedilerin sahip oldukları ve gerekli olduğunda kullandıkları enerji ve elektromanyetik alanın varlığının, artık şüphe götürmez bir gerçek olduğu.

Bu son araştırma sonucunda, varlığından haberdar olduğumuz kedilerdeki bu enerji ve onu alabilen insanlarda, oldukça önemli pozitif etkiler oluştuğunu söylemek artık bilimsel temellere dayanıyor.

Kedilerin, sağlığımızı olumlu yönde etkilemeleri dışında zihinsel yeteneklerimizi geliştirdiği, ruhsal gelişimimize yardımcı olduğu, pozitif enerjileri çektiği ve sezgilerimizi güçlendirdiği gibi bir çok faydası da olduğunu düşünülüyor. Kedilerin iyi şansı da üzerinde topladığı bir gerçektir. Pozitif doğal enerjileri üzerinde taşıyan bir kedi, aynı şekilde pozitif enerjileri kendisine, daha doğrusu sadece kendisine değil, evine ve birlikte yaşadığı insanlara da çeker. Hatta iş yerlerini de bu guruba sokabiliriz. Kapısının önünde veya içinde kedi olan hiçbir kedici işletmenin kapandığına şahit olunmamış.

Kedilerin bu olumlu etkileri, bilimsel anlamda şimdilik ispat edilmemiş olsa da, bir çok sayıda kedicinin deneyimlerinden kedilerin hayatlarına girdikten sonra iyileştirici etki yaptığını kabul edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir