Taşçı Mustafa Yüksek (Kör Mustafa) mekanı cennet olsun

Çarşıbaşı Salova Mahallesinden (Taşçı Mustafa, Kör Mustafa) lakaplarıyla da tanınan Mustafa YÜKSEK (72) Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

1977 yıllarda doç kamyonetim vardı. Mustafa abinin de power 4X4 aracı vardı deniz kıyısından çakıl-kum çıkarıyordu. Çakıl, Kum briket taşı lazım olduğu zaman kör Mustafa abinin taş atölyesine gider kamyonetimi yükler gelirdim.

Kendi atölyemiz rahatlığında o olmadan da çakıl-kum aldığımı anımsıyorum. Aldığım malzemelerin ücretini bazen veresiye bazen peşin öderdim ama o kadar mütevazi güler yüzlü davranıyordu ki bir kere bile para konusu yapmadı.

18 yaşlarındaydım aklımda Mustafa abinin güler yüzü tebessümü kaldı.  O derece iyi niyetli bir insan olarak tanıdım kendisini. Sonraki yıllarda ben başka mahalleye ev yaptığımdan artık Çarşıbaşı değil Akçaabat ilçesi bana münasip olduğundan uzun yıllardır kendisiyle görüşemedik.

Kronik kalp rahatsızlığı vardı, Taşçı Mustafa Yüksek (Kör Mustafa) Kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Cenazesi 17 Haziran 2022 Cuma günü Salova mahallesinde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir