Altın Hasır Kemer 100 cm

Coğrafi işareti olan Trabzon hasırı bilezik örücüleri bir araya gelerek Trabzon Hasırı Örücüler Derneği kuruluş amaçlarını belirten Dernek Tüzüğünü hazırladılar. Kurucu üyeler tarafından imzalanan evraklar Akçaabat Kaymakamlığı Dernek biriminde yetkili memura teslim edildi.

Evrakların teslim alınması ile birlikte, Trabzon Hasırı Örücüler Derneği tüzel kişilik kazanmış oldu.

El emeği göz nuru

Kurucu heyet, ilk genel kurula kadar hazırlık ve planlama çalışmalarına öncülük edecek. Tüm örücüler hizmette bulunup bu oluşuma destek olması önem arz etmektedir. Tüm hasır örücülerinin her türlü fitne-dedikodu ve kötü işlerden uzak olarak birlikte yola devam edip hak ettikleri mutlu sona ulaşmalarını temenni ediyorum.

 

Hasır bilezik örme aletleri

Tüzel kişiliğin kazanılması ile birlikte, İl Sivil Toplum Müdürlüğü tarafından 60 günlük inceleme süreci başladı. Bu süreç içerisinde herhangi bir eksiklik görülmesi durumunda, yazışma adresi için yetkili kişiye, gerekli eksikliklerin 30 gün içerisinde düzeltmesi için tebligat gönderilir. Eksiklikleri düzeltmek adına, 30 gün içerisinde herhangi bir girişimde bulunulmaması durumunda, mülki idare amirliği tarafından, derneğin feshi için Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunur ve Asliye Hukuk Mahkemesinde, fesih için dava açılır.
Dernek yönetmeliğinde belirtilen usul ve esaslar kapsamında şartları yerine getirmek için çalışmalar devam etmektedir.

Dernek kurucu üyeleri derneğin ilk genel kurulu yapılana kadar görev dağılımı yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk genel kurulun 6 ay içerisinde toplanıp, en az 16 kişi ile yönetim organlarının oluşturulması zorunludur. Genel kurul gerçekleştirene kadar üye kabulü gerçekleştirilip, kurucularla birlikte en az 16 üye bulunmalıdır.

Umarım kurulan dernek tüm hasır bilezik örücüleri için birlik beraberliğe vesile olur. Hayırlı olsun

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir