Türkiyede kablosuz internet kullanmak için halihazırda Turkcell Superbox, Vodafone Redbox ve Türk Telekom Magnet olmak üzere üç seçeneğimiz var.

Aradaki fark Superbox, Redbox modemini yanınızda taşıyıp farklı lokasyonlardan veri alıp internete bağlanabiliyorsunuz Turk Telekom Magnet modemi ise belirlenen ilgili baz istasyonu dışında çalışmıyor.

Limitsiz tarifelerde belirli şartlar var yani limitsiz alayım komşuyla paylaşayım ayda 2TB veri harcayayım yok. Her ne kadar sınırsız limitsiz denilse de şartnamelerde belirtilen belirli bir kota veriliyor.

Kablosuz Modem veriyi direk baz istasyonundan aldığı için kablo altyapı sıkıntısı yaşamazsınız.

Kasım 2018 yılından beri Superbox limitsiz internet kullanıyorum bir kere bile kesinti yaşamadım. Ancak son güncellenen fiyatlarla Superbox kullanmaya maddi gücüm yeterli olmaz. Umarım yeni bir fiyat ayarlaması yaparlar. Superbox güncel tarifeler için TIKLAYINIZ
Vodafone Redbox tarifeleri Turkcell Superbox’a nazaran daha uygun güncel Redbox kablosuz internet tarifeleri için TIKLAYINIZ

Paketlerin indirme hızı 4.5G hızındadır. Taahhütname kapsamındaki
tüm tarifelerin yükleme hızı maksimum 5 Mbps’e kadar olacak şekilde hizmete sunulacaktır.

İndirme ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) GB’tan fazla internet tüketimi yapılması halinde Vodafone tarafından tek taraflı olarak herhangi bir ihbara gerek olmaksızın aboneliğiniz feshedilebilecektir.

Redbox modemi istediğiniz her yere götürüp internete bağlanabilmeniz için tarifenize ek olarak 30 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Turk Telekom’un sunduğu kablosuz internet Magnet fiyat tarifeleri bakımından olsun kullanım açısından olsun en uygunu ama Türk Telekom Magnet Modemi malesef ilgili lokasyon baz istasyonu dışında çalışmıyor. Yani Superbox gibi Redbox gibi modemi yanınızda taşıyamıyorsunuz. Magnet kablosuz internet kullanabileceğiniz bölgeler

Güncel Magnet internet tarifeleri ve detaylar için TIKLAYINIZ

By admin

ALİ BAYIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir