Köylerdeki yaşam güzelliğini kaçak beton yapılaşmayla bozmayalım. Mağdur olmamak için Belediyeye yapı ruhsatı talebinde bulunmak gerekiyor.

Şikayetle tespit edilen projesiz kaçak yapılan evler Belediye iş makinalarıyla yıkımına karar verilebilecek vatandaşların mağdur olmaması için yeni yapılacak binanın iskan ruhsatı için gereken evrakların düzenlenmesi gerekiyor.

Köylerde son yıllarda yapılan kaçak beton yapılar doğal güzelliğe balta vuruyor, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için denetimler sürüyor.

Akçaabat Belediyesi İmar ve Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, kaçak ve gayri nizami yapılaşmayla mücadeleyi sürdüreceklerini belirtirken yapılan denetimlerde tespit edilen izinsiz yapılar hakkında yasal işlem başlatılacağını vurguladı.

Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceğini belirtti. Vatandaşlardan duyarlı olmalarını isteyen yetkililer, kaçak yapılaşma ile ilgili şikâyetleri 0462 227 13 13 numaralı telefonu arayarak bildirmelerini istedi.

Belediye yetkilileri Eskiköy Kıran mahallede kaçak olduğu gerekçesiyle yapım aşamasında olan evin çatı katını mühürleyerek inşaatı durdurdu. 13.01.2018
3194 sayılı İmar Kanununun Geçici 16. Maddesi
06.07.2018

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir