Trabzon Akçaabat Eskiköy halkından Rahman SEVİM yakalandığı korona virüs (Covid-19) nedeniyle tedavi gördüğü SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Yaklaşık 15 gün önce hastanede tedavi altına alınan Rahman Sevim durumu kötüleşince entübe edilerek solunum cihazına bağlanmış yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Üç gün önce görüştüğüm Rahman’ın abisi Cihangir SEVİM “Entübe durumu düzeldi başka servise kaldırdılar ama yine de solunum destek cihazına bağlı” demişti ümitlenmiştim. Maalesef enfeksiyonun neden olduğu solunum yetmezliğinden kaybettik.

Sevdiğim insan Rahman Sevim 56 yaşında hayata veda etti, bir ay önce konuştuğumuzda “şeker hastalığım bazı rahatsızlıklarım var” demişti. Korona virüse yakalanınca kurtaramadı. Mekanı Cennet olsun. Cenazesi 27.04.2021 günü Akçaabat Eskiköy mezarlığında aile kabristanlığına defnedilecektir.

Rahman SEVİM Akçaabat Tekel işletmesine 1993 yılında işçi olarak girdi. Akçaabat Tekel Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğünde çalışırken Tekel özelleştirme sürecinde Bafra Tekel işletmesine tayin oldu ve yıllarca Bafra’da çalıştı.


Tazminatları ödenen işçiler işten atılınca Tekel işçileri Ankara’da özlük hakları için haftalarca eylem yaptılar.

Eylemler neticesinde Tekel işçileri Kamuda 4/C statüsünde işe alındılar. Rahman SEVİM Trabzon’da eski valilik binasında İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğünde gece bekçi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Trabzon Adliye binasında hizmetli olarak çalışarak emekli oldu.

Beni nerde görürse görsün yanıma gelir sohbet ederdik “Ali abi Bafra’da çalışırken çok akıl öğrendim insan sarrafı oldum” derdi.

Rahman SEVİM gece bekçi olarak görev yaparken gündüzleri de çorap satardı.

Bir gün halamın oğlu Hüseyin Çağlar’ın Çağlar Tekstil mağazasında otururken Rahman elinde çantası ve poşetlerle geldi. Çorap satıyorum dedi. Kendisinden bir kaç çift çorap aldık.

Gece çalışıyorsun gündüzleri de çorap satıyorsun yorucu olmuyor mu diye sordum. Gece işim rahat öyle yorucu değil gündüzleri de öğleden sonra dinleniyorum. Sabah meydanda çorba içtim halimi gören lokantacı çorbanın parasını almadı” diye espri yapmıştı.

Ailesinin geçimi için fedakarca çalıştı

Rahman SEVİM dört kız babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir