Salih BAYIR (Dayım) beyinde emboli damar hastalıklarına bağlı felç geçirmişti, hep evde kalıyor kendi ihtiyacını görebiliyordu. Her gün 5 ilaç kullanıyordu. Dayım dertlerini içine atan insandı. Felç hastalığını buna bağlıyorum.

Salih dayımı bir farklı severdim her gidişimde koyu muhabbetimiz olurdu ayrılamazdım yanından. Sekiz yaşımda kaybettiğim anneme olan kadar sevgisi derindi bende.

Dayımla bir arkadaş gibiydik, birbirimizi çok severdik. Yıl 1990 Hep böyle elele idik dayımla
Bu resmi ben çekmiştim 1975 yılı, o yıllarda dayım peştemal dokumacılığı yapardı. O yıllarda sinemanın jönü Yılmaz Güney’e benzetirdim ben onu.

Geçen günlerde böbreklerinin de işlevlerinin bozulduğunu öğrendim. Kim bilir belki de kullandığı ilaçlar böbreklerini etkilemişti.

Tam da bu zamanda malum Koronavirüs illetine yakalandı. Testi pozitif çıkınca 24.02.2022 günü Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Covid-19 servisinde tedavi görmeye başladı. Güçlü adam bunu da atlatır diye umut ettiysem de olmadı. Salih dayım 83 yaşında 04.03.2022 Cuma 13:30 saatlerinde Hakka yürüdü. Geriye içimde bitmek bilmeyen bir boşluk duygusu bıraktı.

Covid-19 Koronavirüs servisinde yatıyordu, hastanede ziyaret ettiğimde uykuya dalmış gibiydi “Dayı geldim yanındayım” diye seslendim. Başını hareket ettirerek tepki verdi gözleri yaşlandı, oğlu Ali İhsan “sese tepki vermezdi senin sesine tepki verdi” dedi.

Salih dayımın cenazesi 05.03.2022 Cumartesi öğle Eskiköy mezarlığında aile kabristanlığına defnedilecektir.

Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir