Trabzon Çarşıbaşı ilçesi Küçükköy Mahallesinden Hasan YÜKSEK (Aceleci Hasan) Covid-19 sebebiyle tedavi gördüğü hastanede Akciğer yetmezliğinden vefat etti.

1970’li yıllarda tanıdım Hasan abiyi lakabı “Aceleci” idi. Renault Station arabasıyla 70’li yıllarda vayit-Çarşıbaşı dolmuşçuluk yapıyordu. Trabzon Ticaret Lisesinde öğrenciyim taksisi ile Vayit’ten Trabzon’a kadar gittim. O yıllar da yakıt ucuz olduğundan 5 kişi ile taksi Çarşıbaşı’dan Trabzon’a dolmuş ücretiyle bile para kazanıyordu.

Her isteğe koşar herkesle kolay iletişim kuran yardım sever sorun çözücü güvenilir kişiliği vardı. Sözü senetti.

Bende o yollarda şoför olarak arabamla çalıştım. Kendisiyle hiç bir sorun yaşamadım.

1984 yıllarında Alman minibüsüm vardı BMC Mazotlu motor attırmıştım, bir gün “Ali satalım bu arabayı”dedi. “Olur Hasan abi istersen satayım sana” dedim. Bir Cumartesi günüydü. “1500 TL peşinim var kalanını taksitle öderim paranı her ay habu Tüccar Yakup Kopya’dan alırsın”dedi. O gün yolcularımı aldım köye getirdim, Hasan abide benimle beraber geldi köyde arabayı kendisine teslim ettim. Taksitlerini de her ay Tüccar Yakup Kopya’dan aldım, hiç aksaklık yaşatmadı. Böyle düzgün biriydi.

Akciğer yetmezliği sebebiyle vefat eden Hasan Yüksek (Aceleci Hasan)’ın cenazesi Covid-19 (Korona) tedbirleriyle bugün (09.09.2021) öğleden sonra Çarşıbaşı ilçesi Küçükköy Mahallesi Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazı ile aile kabristanlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.

By admin

ALİ BAYIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir