Trabzon’da verdiği 42 yıl hizmet ile bir çok yeniliklere imza atarak emekli olan Trabzon Tarım İl Müdürü Ali ÇANKAYA ismini duymayan yoktur. Çalışkanlığı renkli kişiliğiyle unutulmaz bir insan. Yüz yüze görüşmedim ama ailemden biri kadar yakın hissettiğim şahsiyet.

Aslen Muğla doğumlu, Türkiye’nin en güzel yerlerinden Muğla’dan Trabzon’a geldi bunca yıl hep Trabzon’da hizmet verdi. Herkes İzmir, Muğla gibi yerde yaşamak isterken o Trabzon’da yaşamayı tercih etti.

Emekliliği dolayısıyla düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada “Katkımın olacağını düşündüğüm her platformda sizlerle birlikteyim, İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanımışım. İyi ki sizlerle birlikte çalışmışım. Sağ olun, var olun. Bizler hiçbir zaman bu camiada ben demedik. Her zaman biz dedik. İşte bu toplumda bunu göstergesi. Ne yaptıysak birlikte yaptık. Çalışma dönemimizde tüm Karadeniz bölgesine damga vurduk. Birçok tarımsal yenilikleri hep birlikte gerçekleştirdik. Bundan sonra da yapılacak tüm çalışmalarda katkımın olacağını düşündüğüm her durumda sizlerle birlikteyim. Buna şimdiden söz veriyorum” dedi.

Çankaya ayrıca kendisini Trabzon’a bağlayan esas nedenin eşi Tülin Çankaya olduğunu ifade ederek “42 yıl benim burada hizmet etmeme sebep olan eşim Tülin hanıma bu plaketi takdim ediyorum. Dünya Muğla’ya gidiyor ama Ali Çankaya Trabzon’a geliyor. Bunun sebebi olan da Tülin hanımdır” diye konuştu.

Müdürüm bu enerjinizi formunuzu nasıl koruyorsunuz?

“Nispeten düzenli hayatım var, genelde 06.00 da kalkar sabah yürüyüşünden sonra kahvaltı hafif dinlenme daha sonra günün planlanmış etkinliği ve ziyaretlerimi yapar eve dönüş ve ailemle akşam yemeği, haftanın 5 akşamı dernek faaliyetleri, 23:00 yatma vaktim bir günümün özeti” dedi.

Değerli müdürüm Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Çankaya’ya ailece sağlıklı mutlu bir emeklilik yaşamı diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir