Windows güncelleştirmeleri bilgisayarınızda yavaşlama yapabilir. Windows Güncelleştirmelerini kapatabilirsiniz.

Önceki Windows sürümlerinde yukarıda resimde görüldüğü gibi Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme seçeneği bulunuyordu. Windows 10’da Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme seçeneği bulunmuyor.

Hizmetler’i kullanarak Windows 10 Update Kapatma
Öncelikle görev çubuğu üzerinde Windows logosunun yanında bulunan arama kısmına “hizmetler” yada “services” yazarak hizmetler uygulamasını açmanız gerekiyor. Windows 10 da arka planda çalışan servisler Windows 10’nun hizmetler (services) uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Windows Update servisini, Hizmetler uygulaması üzerinden devre dışı bırakarak Windows 10 güncelleştirmelerini tamamen kapatabiliriz.

Açılan pencerede Windows arka planında çalışan servisler yer alıyor. Güncelleme ile igili olan servis “Windows Update”i bulup çift tıklayarak açın.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi öncelikle “Başlangıç türü:” kısmındanki seçeneklerden “Devre Dışı” seçeneğini seçin. Böylece Windows yeniden başlarken Windows Update servisi başlamayacak ve bilgisayarınız güncelleştirmeleri tekrar kontrol etmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir