Değerli arkadaşım dostum Nagi Çağlar amansız hastalıkla mücadelesine yenildi. Çok üzgünüm. Esprili güler yüzlü konuşkan samimi insanlarla iyi diyalog kuran yapıda bir insandı. Ehlibeyt aşkı hayatının her noktasında vardı.

Nagi Çağlar İlkokul’da benden bir yıl geride idi ama bir muhabbetimizde aynı yaşta olduğumuzu söylemişti 64 yaşında idi. Üç çocuk babasıydı evlatlarından biri 11 yaşında 2005 yılında vefat etmişti 2021 yılında da amansız hastalıktan eşini kaybetti. Genç yaşlarında büyük acılar yaşadı ama dışarıya karşı neşeli görünürdü, içindeki yaşadığı acıları kim bilebilir ki..

Nagi Çağlar 7 ay önce (02.09.2023) köyde Sedanur & Murat çiftinin düğününde orta merasimini sunmuştu gayet sağlıklı görünüyordu. Buradan izleyebilirsiniz. Düğünden bir kaç gün sonra hastalandığını Akciğerinde yara olduğunu Ankara’ya hastanede sinsi hastalığın 4. evrede olduğunu öğrenince üzüntümü ifade edemem. Bir kaç ay geçmiş olsun bile diyemedim, yaklaşık 15 gün önce Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde ziyaretine gittim. Serviste içeri girer girmez “Ali Bayır hoş geldin dedi her zamanki sıcaklığıyla “bizim Rıza’nın cenazesine gittim hava soğuktu üşüttüm ciğerim su topladı, nasıl gitmem Rıza ile beraber büyüdük bizi bıraktı gitti” dedi. Tekrar geçmiş olsun istirahatine bak dememe rağmen kalktı salona geldi beni yolcu etti. Morali yerinde idi ama siması değişmişti.

Can dostum arkadaşımın 02.04.2024 günü akşam saatlerinde vefat ettiği haberini alınca yüreğim yandı üzüntümü kelimelerle tarif edemem. Cenazesi yarın 03.04.2024 günü Akçaabat Eskiköy mezarlığında aile kabristanlığında toprağa verilecek, çocuklarına tüm sevenlerine buradan baş sağlığı diliyorum. Işıklar içinde uyusun mekanı Cennet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir