Halk Müziğinin usta sanatçısı bağlama virtüözü Erdal Erzincan Trabzon’da konser verdi.

Karadeniz Turizm ve Seyahat Acentaları Derneğinin düzenlediği organizatörlüğünü dernek başkanı Murat ÇAVGA’nın yaptığı konserde KTÜ AKM Hasan Saka Salonunda sahne alan usta sanatçı Erdal ERZİNCAN türkü dolu bir gece yaşattı. 28.05.2022

Erdal Erzincan bağlama konusunda yeteneğine hayran bırakan bir sanatçı. Parmakları sazın perdelerine öyle hakim ki yüksek kabiliyetli aynı zamanda alçak gönüllü bir sanatçımız. Konserlerde muhabbetlerde sanatından bahserken kelimeleri özenle seçiyor, kendini değil de bağlamayı yüceltiyor.

Erdal Erzincan Trabzon konserinde “Hoş geldiniz, ben de hoş geldim” diyerek başladı söze “Burda olmak çok güzel bana heyecan veren bölgelerden bir tanesi burası, şaşırmıştım burda bağlama dinleyecisi olduğunu görünce çok şaşırmıştım sizi tanıyınca kendimi memleketimle aynı görüyorum burda, bağlama her yerde umut ışığı deyince bir seyirci “ustam evindesin rahat ol” diye espriyle seslendi hoş bir ortam da konser başladı.

Erdal Erzincan Trabzon Konseri iki bölümden oluştu

Erdal Erzincan Konserinin ikinci bölümüne iki telli bağlamasını dinleyicilere tanıtarak başladı. Şelpe tekniği ile icra ettiği eserleri dinleyenler türkü dolu bir gece yaşadılar.

Erdal Erzincanlı’nın bağlama eşliğinde söylediği türkülere salona gelenler de eşlik etti. Konserde yıllar sonra Farabi Hastanesinden mesai arkadaşlarımı gördüm. Teknisyen İskender Düzcan ve eşleri Remziye hemşire hanımefendi ve Nöbetçi Müdürümüz Sebahattin Eyüboğlu ile kısa sohbetim oldu ayrıca konsere oldukça kalabalık bir dinleyici grubu katıldı.

Erdal Erzincan ile Konser sonu
Erdal Erzincan ile toplu kulis odası önünde

Alkışlarla sona eren Konser sonunda Erdal Erzincan hayranlarını kırmayarak onlarla bol bol fotoğraf çektirdiler.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir