Trabzon’un Akçaabat ilçesi Eskiköy Mahallesi Kıran mevkii yolu çok bozuk olduğundan ulaşım yapılamıyor. 01.06.2017

Yol yapıldığı yıldan beri hiç bir düzeltme çalışması yapılmadığı için yol hem tehlike saçıyor hem de ulaşım güçlükle sağlanıyor her araç bu yolu kullanamıyor. Çalmadığım kapı kalmadı herkes başından savdı, yolun çok bozuk olduğunu Kaymakamlığa, İl Özel İdaresine, Valiliğe bildirmeme rağmen yıllardan beri hiçbir şekilde dikkate alınmadı. Yolsuz kaldık kimse ilgilenmiyor, yolumuza acil müdahale lazım. Olmaz yerlere beton dökülüyor bizim mahallenin yoluna niçin beton dökülmüyor.

Kaymakamlık beni özel idareye yönlendirdi, özel idare de Valiliğe gitmemi söyledi ve valiliğe de dilekçe ile başvurdum.
Valilik müracaatımı yanıt vermeyince ikinci bir dilekçe ile tekrar Valiliğe başvurdum. Gene de olumlu bir gelişme olmadı. Yani herkes beni başından savdı.
06 Temmuz 2017 günü İnşaat ustası Yavuz ÇEVİK arabasıyla virajda dönüş manevrası yaparken aracı devrilme tehlikesi atlattı.
Ali Kemal ÇEVİK de yolumuzun yapılması için 10.10.2017 günü Kaymakamlığa dilekçe verdi

Biz yolumuzun yapılması için uğraşırken komşu Musa BÖYÜK yolu taşla kapattı

Musa BÖYÜK taşlarla yolu kesti yol kesilmez dedik sonra açtı 22.10.2017

Zaten eşek gitmez yolumuz var komşu Musa da kızmış taşlarla yolu kesmiş bizde yolumuz yapılması için Kaymakamlığa Valiliğe dilekçe veriyoruz. Biz yolumuzu yapmaya çalışıyoruz bazıları yıkmaya..

Alikıranı yolunun yapılması için Taner BAYIR’ın verdiği dilekçeye gelen cevap

ilamenin Ahmet ve karısı Ayşe taşla kıran yolunu kestiler 24.06.2018

ilamenin ahmet ve karısı ayşe kıran mahalle yoluna büyük taşlar koyarak yolu araç trafiğine kestiler. 24.06.2018 Bu kişiler Ahmet BÜYÜK, Ayşe BÜYÜK iki yıl önce de yolu kesmiş jandarma gelerek yolu açmıştı.
Sekiz ay önce de Musa BÜYÜK aynı şekilde taşlarla yolu kesmiş sonra kendisi taşları kaldırıp yolu ulaşıma açmıştı. Bütün bu olanlara köyün muhtarı sessiz kaldı. Her hangi bir yaptırım yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir