Taner’in Facebook duvar yazısı 18.01.2019

1- Evimiz sürekli şikayet edildi. (Gelen Kadastro, belediye, hakim sayısı 10’u geçmiştir.)
2- Su deposu şikayet edildi.
3- Orman için şikayet edildik. (Bize gelirken ormancılar ceremesini Alişanın Ali çekti.)
4- Su gözüne pislik atıldı.
5- Evin etrafına gizlice kirli çocuk bezleri atıldı.
6- Ev mekanına pislik döküldü.
7- Evimize internet bağlamak için gelen Telekom işçilerine kapısındaki kutuda çalışma yaptırmadı
8- Ev yolumuz taşla, divanla kesildi, jandarma gelip açtı. Yakın zamanda eve gelen yolun duvarı kasıtlı yıkıldı. Yoldan geçişe izin verilmedi, kavgaya husumete neden olunmaya çalışıldı.
9- Dededen kalma yerimizi almak için çabalarda bulunuldu.
10- Dişinden tırnağından arttırarak emekli maaşıyla evini yapan Harun abinin evi de nasibini aldı. Mühürlendi, para cezasına çarptırıldı. (imar affından önce)
Bütün bunlar olurken herhangi bir sosyal medya kanalından küfür hakaret etmedik. Muhtar, dede gibi köyün ileri gelenlerinin durumdan bilgisi oldu. Ne var ki sadece Kamil Çağlar amcanın ağzından yanlışa yanlış çıktı. Mustafa dede taraflı tutum sergiledi ki en son yakın zamanda tüm uyarılara rağmen gitti cemlerine katıldı kurbanlarını kesti. Akrabaları desek halam amcam kardeşim hukuki haklarını arıyorlar diye destek verildi.
Şimdi kimse mavra okumasın. Gerekli açıklamayı duvarımdan ve dernek facebook adresinden yapmıştım. İmar Affı var. Şartları taşıyorsanız izinlerinizi alın. Seviyesizliğe küfür, hakaret ve tehditlere gerek yok. Örfi yada şerri herkes için hukuk.. Hariçten gazel okumaya gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir