Eskiköy ve Karpınar Mahallesin içme suyu sağlayan Şebek Su Deposu Taşlık tepesinde inşaa edildi

Birgün Eskiköy’den Akçaabat’a giderken mezarlık kıranında Temel Çağlar’a rastladım. Aracıma aldım. Sıkıntılı şekilde sürekli telefonla konuşuyordu. “Abi suyum yok engelli çocuğum var, Akçaabat Belediyesini arıyorum bir tanker su getirsinler köye diye Darıca Belediyesini ara diyorlar bana”dedi.

Temel Çağlar

Abi bakanlığın telefonunu bulabilirmisin bakanlığı arayayım”dedi. Arabayı durdurdum googleden aratıp bakanlığın telefonunu buldum. O zamanlar telefon görüşmeleri kontör çok pahalı bu görüşmeler uzun sürer çok ücret gelir dedim. Benim hattım sınırsız dedi. Bakanlıkla telefonla birileriyle görüştü derken biz Akçaabat’a vardık.

Artık bende merak ediyordum. Çünkü köyde su sorunu vardı. Bizzat bende Trabzon’da özel idareye gittim müdürle konuşmuştum. Müdür Akçaabat’ın doğal kaynağı olmayan en susuz köyleri Eskiköy ile Karpınar dedi. Yaylalarda bir yerlerde su bulursanız biz isale hattını yapar köye suyu getiririz dedi. Muhtar yaylalarda dağlarda su baktı ama olumlu neticelenmemişti.

Temel Çağlar bir gün “Abi Bakanla Milletvekiliyle görüştüm gelişmeler olumlu Milletvekili Valilikten randevu aldı Eskiköy ve Karpınar köyü muhtarları vali ile su konusunu görüşecek”dedi.

Artık bende konuyu merak ediyordum her gördüğümde Temel Çağlar’dan bilgi alıyordum. Tekrar rastladığımda Muhtarlar görüştümü son durum ne diye sordum: “Abi iki muhtar görüşmek için Valiliğe gittiler ama randevunuz yok demişler görüşme yapamamışlar, bende tekrar Milletvekilini aradım -Vekilim muhtarlar gitti görüşemedi randevu yok demişler dedim. Milletvekili olur mu öyle şey ben tekrar arayayım dönerim sana dedi. Sonra Milletvekili bana telefonla dönüş yaptı falan tarihte Valiliğe tekrar gidin dedi.

Bir gün Akçaabat’ta kahvede Eskiköy Muhtarı Yusuf Sevim ve Temel Çağları kahvede birlikte otururken gördüm.

Temel Çağlar “Abi gel bir çay iç su işinde de olumlu gelişmeler oldu bugün”dedi. Yanlarına gittim.

Abi bu seferki ikinci randevuya bende gittim. Benim bu köye su getirme işindeki gayretimi gören Medet ASLAN Temel sana helal olsun al habu 20 TL yi bu parayı geri almayacağım dedi muhtarlarla birlikte Akçaabattan Trabzon Valiliğine gittik dolmuş ücretlerini ödedim. Valiliğe vardık Vali muhtarları dinledi hemen telefonla Akçaabat Kaymakamı’nı aradı “Eskiköy-Karpınar köyü susuz bu zamana kadar niye ihmal edildi derhal çalışmalara başlansın dedi. Kaymakam bir şeyler diyecek oldu sözünü kesti derhal diyorum çalışmalara başlansın takipçisiyim dedi. Valilik görüşmemiz beklediğimizden de olumlu geçti.

Bende muhtar Yusuf Sevim’e gelecek seçimlerde Temel Çağlar’ı Aza yaz köye şebeke suyu getirme çalışmalarının başlamasında büyük emeği oldu dedim.

Bu başlangıçtan sonra Karpınar köyü Muhtarı Kazim Öztürk Eskiköy muhtarı Yusuf Sevim fedakarlıklar göstererek çalışmaları devam ettirdiler. Eskiköy ve Karpınar mahalle sakinleri içme suyuna kavuştu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir