Akçaabat’ın Eskiköy Mahallesi içme suyu açısından doğal kaynakları yetersiz bir köydür.

Geçen yıllarda yapılan çalışmalarla köye TİSKİ Şebeke suyu bağlandı. Şebeke suyunun köyde hanelere verilmesi büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Ancak su kesintileri insanı canından bezdiriyor.

Yaz aylarında ve tatillerde köyde evine gelenler şebeke sularının kesik olduğunu görünce susuzluğa isyan ediyor. “Tek isteğimiz insanca yaşamak. Herkes gibi köyde evimizde musluğu açtığımızda temiz su akması”diyorlar.

Alikıranı mevkideki evimizde TİSKİ su bir var bir yok nedense istenen basınca da tam olarak ulaşmıyor.

Eskiköye su sağlayan depo küçük de mevcut abonelere yeterli gelmiyor mu?
Depolara su basan motorların gücümü yetersiz su basamıyor?
Kullanım yoğunluğundan dolayı depoda su seviyesinde azalma olunca motor otomatik çalışıp depoda su seviyesini normale getiremiyor mu?

Eskiköy’de evimize Şebeke Suyu Akmıyor

Hani alt yapılar yenileniyordu bumudur sonuç, bu şehirde daha önce hiçmi aşırı yağış olmadı, hani böyle durumlarda arıtma cihazları otomatik olarak suyu kesiyordu. yoksa oda mı devreden çıkartıldı.

Eskiköy mahallesinde sıklıkla kesilen şebeke suyu huzursuz ediyor.

Bu konu gerektiği gibi çözüme kavuşturulmalı yok efendim su basan motor bozuldu da onun için su kesildi, yok efendim yoğun kullanımdan depoda seviye düşünce sularda kesiklik oldu, yok efendim aşırı yağıştan arıtma sisteminde arıza oldu da sular kesildi. Bütün bunlar giderilmeyecek sorun değil.

İşi sağlam planlı projeli yaparsan sık sık su kesintisi olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir