1991-1992 Sezonu Türkiye Kupasında Trabzonspor Çeyrek finalde Galatasaray’ı eleyerek yarı finale ulaşmış, Tek maç eleme usulüne göre Trabzon’da oynanması gerekirken yarı final TS – BJK maçı Trabzonspor’un cezası nedeniyle Samsun’da oynanmıştı.

Trabzonspor’a verilen ceza, Trabzonspor’unu yalnız bırakmama görevini üstlenen taraftarın işini biraz zorlaştırmıştı.

Görevi zorlaşmış da olsa, taraftarlar, otobüslerle, özel araçlarıyla Karadeniz’in bir başka güzel şehrinin yolunu tuttu.

6 taraftarımız, kardeşimiz, ağabeyimiz ise maalesef hem bu yola, hem de hayat yolculuklarına Çarşamba’da, elim bir trafik kazasıyla veda ediyorlar.

Maçı izlemek için Trabzon Çarşıbaşı ilçesinden kalkıp Samsun’a maçı izlemek için yola çıkan 6 taraftar Hasan Sevgi, İsmail Akyazı, Kürşat Akyazı, Neşat Akyazı, Yusuf Sevgi ve Ziya Kara Samsun Çarşamba ilçesinde geçirdikleri trafik kazası sonucu yaşamlarını yitirdiler.

Trabzonspor uğruna hayatlarını kaybeden bu taraftarları saygı ve rahmetle anıyorum.

“trabzonum sen çok yaşa,
canım feda olsun sana…”
15 nisan 1992 günü, bu tezahüratın gerçeğe dönüştüğü gündür.

Trabzonspor maçı 2-1 kazanarak finale yükselmiştir (final maçları ise efsanevi Bursaspor maçlarıdır)

Hami Mandıralının son dakikada 30 metre mesafeden attığı müthiş frikik golü turu Trabzonspor’a getirmiştir.

Beşiktaş’ın kalesinde polonyalı milli kaleci jaroslaw bako’nun olduğu maçtır. hami mandıralı’nın barajı delip geçen füzesinde bako hiç birşey yapamamıştır ve şuna benzer bir açıklama yapmıştır maç sonunda; benim gibi 3 tane daha bako olsa tutamazdık o topu. ben topu sadece kalede gördüm, başka da bir şey göremedim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir