Yaklaşan yerel seçimler öncesinde mahalle muhtarlıkları için adaylar belirlenmeye başladı.
Akçaabat Eskiköy mahallesinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde Muhtar adayı Mesut
BAYIR adaylık sürecini başlattı.

Mesut Bayır yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Değerli büyüklerim, Kıymetli arkadaşlar, doğup büyüdüğüm, çocukluk, gençlik ve en güzel günlerimin geçtiği her fırsatta bulunmaktan çok mutlu olduğum köyüm ve insanı için,artık taşın altına elimi koyma vakti geldi. Kırmadan, dökmeden, ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, birleştirici dil kullanmak bu süreçte en güzeli. Köyümü ve insanını çok sevdigim ve değer verdiğim için bu kutlu yola çıkmış bulunmaktayım. Bu bir hizmet yarışıdır, köyüm için en iyi hizmeti ben yaparım. Destek sizden hizmet bizden”dedi.

Eskiköy muhtar adayı Mesut Bayır şöyle devam etti: Beşikdüzü PTT, Türk Kızılay ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 11 yıllık resmi kurum tecrübeyle sizlerin karşınızdayım. Köyler Büyükşehir Belediyesinden hizmet almaktadır. Bende Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı çalışanıyım. Doğru hizmeti doğru zamanda almak, köyüm için talep edilen hizmeti takip etmek benim için daha kolay cenaze işleri, su işleri (tiski) ve fen işleri Büyükşehir Belediyesine yani çalıştığım kuruma bağlı, öncelikli olarak yaz aylarında su sorunu büyük bir sıkıntı yaratıyor, yol ,su ve elektrik kesintileri sorunları üzerinde çalışmalarım olacak, Köyümde bulunan okulu Sağlık ocağı olması yönünde gerekli araştırmayı yapacağım, şuan görevde bulunan Ortahisar sağlık müdürü’den bilgi alacağım (müdür Erdem bey ile kızılayda çalışma fırsatım olmuştu) Köyümüzde her evde kablolu internet kullanılabilmesi için gereken çalışmaları yapacağım. Daha yaşanabilir, daha modern bir Eskiköy mahallesi için çalışacağım.

Diğer adaylarada canı gönülden başarılar diliyorum. Tam bir demokrasi şöleni içinde bir seçim olmasını diliyorum. Hak eden kazansın.

AKÇAABAT ESKİKÖY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI MESUT BAYIR
İHTİYAR HEYETİ ÜYELERİ
Hasan AK (Ayşe sefer)
Ali İhsan BAYIR
Ramazan UĞURLU
Metin TOSUN
Adem SEVİM
Mustafa GÜVEN
Ali TOSUN (Rukuye-Hasan)
Mehmet SEVİM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir