Bana göre bel ve boyun fıtıklarında ameliyat en son çare olmalıdır.

Bel ve boyun fıtıklarına dayalı ağrımız var ameliyat olmadan önce neler yapabileceğimizi düşünürken Erzincan’da bir kişi var merhem masaj sistemiyle fıtık ağrılarına rahatlama sağlıyor hatta ağrılardan tamamen kurtulan da olduğunu duyunca Trabzon’dan Erzincan’a gittik.

Trabzon’dan sabah çok erken çıktık corbamızı Erzincan’da içtik

Erzincan Sayan Restaurant’ta paça corbamızı içerken tedavi uygulayıcı Turgut Çıldır ile telefonla iletişime geçtik, orada bekleyin şimdi gelip sizi alacağım dedi.

Turgut Çıldır çok geçmeden geldi buyur bir corbamızı iç dedik teşekkürler kahvaltımı yaptım dedi. Kendi aracını arabamızla takip ederek merkezin içinde olan evine gittik. İlgi alaka çok samimi bir insan avcılık merakı olduğunu avda kaza geçirdiğini yüksekten düştüğünü ayağında sakatlık kaldığını söyledi. Turgut ÇILDIR “Bel, Boyun ağrılarına baktığını ayrıca Cerrahi Sünnetçi olduğunu ifade etti. Bir çok hastalara baktığını olumlu cevaplar aldığını ifade etti.

Turgut Çıldır’ın evinde kısa sohbetten sonra yarım saat kadar süren merhem masaj egzersiz tedavisi uyguladı. Bir hafta sonra tekrar telefonla iletişim sağlar durumu değerlendiririz dedi. Israrla çay ikram etti teşekkürler edip yolcu yolunda gerek diyerek Trabzon’a yola revan olduk.

Bel, Boyun ağrılarına bakılır
Turgut ÇILDIR
Cerrahi Sünnetçi
GSM: 0542 3133419
EV: 0446 2260390

Bel yada boyun omurları arasında bulunan disklerin yapısının bozulması, diskleri çevreleyen zarın yırtılması ile diskin bombeleşmesi ve çevresindeki sinirlere bası yapması neticesinde ağrı oluşur kollarda bacaklarda güçsüzlük olur. Bel ve karın kasları zayıf olan hastalarda bel fıtığı oluşma riski artar. Bazen doğuştan gelen ve ailesel yatkınlık söz konusudur. Diskin fıtıklaşmasını engelleyen zar bazı kişilerde daha zayıftır, bu durumda da risk artar. Sigara içiciliği ile bu zarın direncinin azaldığı daha kolay yırtıldığı da bilinmektedir.

Bel kasları kuvvetli olmadığı sürece bel fıtığı her zaman tekrarlayabilir. Hiçbir yöntem fıtık tedavisinde ömür boyu kalıcılık sağlamaz.

Bel Fıtığından Korunmak İçin Neler Yapılmalı?
Bel fıtığından korunmak için duruşumuza ve oturuşumuza özen göstermemiz gerekir. Otururken, TV izlerken, bilgisayar başında ya da telefon ile ilgilenirken dik durmak omurga sağlığını koruyan en önemli faktördür. Ağır nesnelerin uygun şekilde kaldırılması, Otururken düz ve dik oturmak, Ağır bir eşya kaldırırken bacaklardan destek almak, Düzenli egzersiz yapmak bel fıtığının önlenmesine yardımcı olur.

Ameliyattan önce Fizik tedavi ve rehabilitasyon, ilaç tedavisi, kısa süreli korse takımı gibi bazı uygulamalar denenmeli…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir