Kemal Yamıç Almanya’dan izine geldi trafik kazasında hayatını kaybetti

Almanya’ya işçi olarak gitme başvurularının yoğun olduğu 1970’li yıllarda Akçaabat Mersin köyünden Kemal YAMIÇ tüm zorlukları aşarak istikbal kazanmaya Almanya’ya gider. 33 yaşında İlerisi için planları vardır. O kadar iyi kalplidir ki herkese yardımcı olmak ister.

Almanya’da iş bulur çalışır 1977 Mayıs ayında izinli olarak memleketine gelir. İzinde günler iyi geçer. Almanya’da çekilen memleket hasretidir sohbetlerin konusu çoğu zaman..

O yıllarda köylere dolmuş sistemi yok şehirden köye gitmek için araba bulma sıkıntısı var. İyi kalpli Kemal abinin Ford Taunus taksisi var. Bakmış ki komşular Akçaabat’tan Üzümlü köyüne gidecekler ben götüreyim sizi demiş ve Yusuf KABA (timinin yusuf), Ali KABA (timinin Ali) ve Durmuş KILIÇ olmak üzere taksiye alıp Akçaabat’tan Üzümlü köyüne gitmek üzere hareket ederler.

(Taşlıca) Vartara yolundan yukarı giderler bir kaç yüz metre kalmış köye yaklaşılmış son rampayı çıkarken nasıl olduysa direksiyon hakimiyetini kaybederek araba şarampole yuvarlanıyor. Herkesin yüreklerini yakan kaza meydana geliyor.

30 Mayıs 1977 Pazartesi günü meydana gelen elim kazada Kemal Yamıç, Yusuf Kaba (timinin Yusuf) hayatlarını kaybediyor. Araç içinde diğer yolcular Durmuş Kılıç ve Ali Kaba (timinin Ali) yaralı olarak kurtuluyorlar. Arabanın enkazı kaza yerinde hala duruyor. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir