Bu resim 14.12.2006 günü saat 07.02’de çekilmiştir.

Bu yıl kar tam da mevsiminde yağdı, kar kalınlığı Eskiköy’ün yüksek kesimlerinde yer yer 1 Metreyi aştı. Yoğun yağan kar yolların kapanmasına, elektrik ve su kesintilerine neden oluyor.

Yollar kardan kapalı olunca Eskiköy Gönül Bakkala fırından ekmek arabası gelmiyor vatandaşlar ekmeğini kendi pişiriyor.

Küçük baş hayvanlar koyunlar otlatılamıyor ağılda besleniyor.

Eskiköy Kemerli mahallesinde Ahmet Bayır “köyde etkili olan hava muhalefeti nedeniyle bir haftadan fazla oldu koyunlarımı çıkarıp otlatamadım ağılda besliyorum. Tedbir olarak hazır bulundurduğum yemlerden de bir kaç çuval kaldı”dedi.
Büyükşehir İlçe Belediyesi karla mücadele ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla kardan kapanan ana yollar açılsa da ardından yağan kar yolları yeniden ulaşıma kapatıyor.

Hafta içi Trabzon şehirde hafta sonları ise köyde ikamet ediyorum. Bu hafta yollar kardan kapalı olduğu için köye gidemedik.

Okullar yarıyıl tatiline giriyor, köyümüzün yolu ulaşıma açıldığı haberini sabırsızlıkla bekliyoruz. Gerçi benim evin yer aldığı mahalle kol yolun açılma ihtimali düşük arabamı açılan ana yol kenarında müsait bir yere çekip evime yaya giderim genelde öyle oluyor.

Ana yol kenarında Sefer SEVİM ustanın evinin oralara arabamı park edip evimize yaya gidiyoruz.
Köyde evimin bulunduğu mahallenin yolu genelde kar eriyince kendiliğinden açılıyor, iş makineleri ana yolların açılmasına öncelik veriyorlar. Bizde yaya ulaşıyoruz kardan yolu kapanan evimize, tabana kuvvet…
Ana yol kenarını aracımızı park edip işte bu görünen yoldan evimize yaya olarak ulaşıyoruz.

Netice itibariyle köyde kar güzelliğini yaşamak bizimde hakkımız.

Arabayı ana yol kenarına park ettim, araba yolu kardan kapalı olunca Alikıranı mahallesindeki evimize yaya ulaştık 22.01.2022
28.01.2022 Günü yol açıldı arabayla evimize geldik.
Kar sevenlerdenim, değişik farklı yoğun duygular oluşur bende 01 Şubat 2008 tarihli Eskiköy’de Kar başlıklı şiirimi burada paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir