Geçirdiğimiz zor süreç sonunda Allah’ın izniyle evimizin yapımını tamamladık. Küçük noksanlıkları giderme ve çevre düzenleme çalışması devam edecek.

Akçaabat Eskiköy Mahallesi Alikıranı mevkideki arazimde oğlum Ahmet’e ev yapmak için temel açma çalışmasına 24 Temmuz 2016 tarihinde başladık.

Zor bir süreç geçirdik komşumuz BÖYÜK ailesi ev yaptığımız arazinin kendilerinin olduğunu iddia etti mahkemeler neticesinde tapumuzu tescil ettirerek evin yapımına başladık. Tapulu yerimize ev yapmaya başlayınca aynı komşumuz BÖYÜK ailesi bu sefer de Akçaabat Belediyesine ruhsatsız ev yaptığımız hususunda şifaen şikayette bulundu. Uzun hikayeyi buradan okuyabilirsiniz.

Yapı Kullanma İzin Belgesi için Akçaabat Belediyesi’ne başvuru yaptık

Akçaabat Belediyesinin üniteleri tarafından Eskiköy Mahallesinde yaptırdığımız 38/1 Numaralı evimizin tüm bölümleri incelenmiş imar kanununa yapı denetimi hakkındaki mevzuata, imar planına, yönetmeliklerine ruhsat ve eklerine bilimsel ve teknik kurallara Türk standartlarına yapı ruhsatı duyuru hükümlerine uygun olduğu ve kullanılmasında fen ve sağlık bakımından sakınca görülmediği tespit edilmiş ilgililerinde imzaları alınarak 3194 sayılı imar kanunu ve yapı denetimi hakkında mevzuat uyarınca YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ tarafımıza verilmiştir.”

24.07.2016 Tarihinde başlayan ev inşaatı sürecini 5,5 Yıl sonra tamamlayarak 10.11.2021 Tarihinde Yapı Kullanma İzin Belgemizi aldık. Hayırlı olsun. Yapım sürecinde sıkıntılar yaşadığım bu evde Oğlum, gelinim ve torunlarımın birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam sürmesini gönülden dilerim.

By admin

ALİ BAYIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir