Yaşar Köse Kimdir

Şair Öğretmen Yaşar Köse Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu Çarşıbaşı’da okuduktan sonra Trabzon Öğretmen Lisesi’ni bitirdi.

Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

Adana Osmaniye Bahçe Lisesi’nde Edebiyat Öğretmenliğine başlayan şair çeşitli illerde başarılı meslek hayatını sürdürdü. Halen Edebiyat Öğretmeni olarak Üstanbul Pendik’te görev yapmaktadır.

Mesleğinin yanı sıra radyo, televizyon programcılığı ve sunuculuğu görevlerinde de başarısını sürdürmüştür. Çeşitli dernek ve kuruluşların konferans, panel, konser gibi etkinliklerinde sunucu olarak görev almaktadır.

Şiir yazmaya lise yıllarında başlamış; çeşitli gazete ve dergilerde şiirleri yayınlanmıştır.

Yaşar Köse’nin ilk şiir kitabı Sürgün Sevdalar

Öğretmen Şair Yaşar Köse’nin ilk kitabı Sürgün Sevdalar 100 sayfa olarak yayınlanmış olup kitapta yer alan Hancı ve Her Söze İnanmışım başlıklı şiirleri Türk Sanat Müziği olarak bestelendi. Melihat Gülses Hanımefendi “Senden Uzakta” adlı albümünde okudu. Şarkıların bestesini Prof.Dr.Arif Şanlı yaptı. Şarkıları internetten dinleyebilirsiniz.

Yaşar Köse ilk şiir kitabı Sürgün Sevdalar’dan sonra ikinci kitabı Gönül Sayfaları ile şiir dostlarıyla yeniden buluşmuştur.

Şair Öğretmen Yaşar Köse’nin 80 Sayfa olarak yayınlanan 2. şiir kitabı Gönül Sayfaları Göz yaşıyla yazılan şiirler için imza günü düzenlendi. Bilgi için buradan

Şair Yaşar Köse’nin yayınlanmış şiir kitaplarını temin etmek için aşağıdaki e-posta adresinden kendisiyle iletişim kurabilirsiniz.

E-Posta: [email protected]

By admin

ALİ BAYIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir